top of page

O MNĚ

Seznamme se...

Jsem Sylva Křenková, fotografka Fine Art a reportážní fotografie, zaměřující se především na zachycení neopakovatelných okamžiků krásy, ale i nesmírného úsilí, emocí a reality světa tance a uměleckých sportů.

Velmi ráda fotím i rodiny, děti, reportáž. Troufám si označit se za "kreativce", proto budu ráda, pokud mě oslovíte i s netradičními projekty.

Působím především v Olomouci, respektive Olomouckém kraji, ale cestuji velmi ráda nejen za zábavou, ale i prací. Již díky studiu i následujícím pracovním příležitostem jsem se často dostala za hranice ČR (např. Francie, Uzbekistán, Čína,...), kde jsem získala mnoho cenných organizačních i lidských zkušeností.

Sylva Křenková _ Olomoucká fotografka SylvaK Photography

Proč jsem si vybrala právě uměleckou a reportážní fotografii?

Od dětství je můj život spojen s tancem i uměním všeobecně. Už můj dědeček fotografoval, ale hlavní zásluhy na mé lásce k artistickému vyjádření pohybem patří určitě mamince.

Simona Křenková byla 20 let sólistkou baletu Moravského divadla v Olomouci a já díky ní poprvé přičichla ke kouzlu divadla. Tanec jsem si zamilovala. Po krátké dětské kariéře akvabely, jsem absolvovala druhý stupeň tanečního oboru. Na roli žáka jsem navázala jako choreografka. Právě tvorba tanečních choreografií je mojí další velkou vášní.

Zároveň s láskou k tanci rostla i má fanouškovská láska ke krasobruslení. Jezdila jsem na krasobruslařské i baletní soutěže, fotila vystoupení a získávala tak v posledních 10 letech mnoho cenných zkušeností s dokumentací těchto krásných akcí.

Reportážní fotografii jsem rozšířila o fotografování portrétů. Ve své tvorbě ráda posouvám fotografii na další úroveň. Věřím, že každý se někdy rád zasní, že i dospělí občas potřebují pohádky. Proto nabízím i umělecké (fine art) zpracování tanečních i netanečních portrétů. Velkou inspirací i novým impulsem pro mě v tomto směru bylo absolvování kurzu "Kreativní fotografie" od Margarity Karevové.

Sylva Křenková _ Olomoucká fotografka SylvaK Photography

Proč bych se měla stát Vaší fotografkou?

Ano, vlastním kvalitní fototechniku, absolvovala jsem různé kurzy...domnívám se ale, že to Vám dnes nabídne mnoho fotografů.

Za své hlavní přednosti považuji empatii, individuální přístup, ale především skvělou orientaci v tématu.

  • díky znalostem klasického i moderního tance, uměleckých sportů a choreografickým zkušenostem, dokážu poradit méně zkušeným tanečníkům a dětem správnou, krásnou pozici, případně opravit chyby v držení těla,... U modelů bez taneční průpravy pak doporučím pozice estetické a umělecké, které budou opravdu slušet.

  • při dokumentaci představení a soutěží fotím "ve správný čas na správném místě" , tozn. že ode mě neobdržíte hromadu fotek "mezipohybů", ale pouze výběr těch nejkrásnějších momentů z nejlepšího úhlu pohledu, ať už se jedná o amatérkou baletní soutěž nebo krasobruslařskou Grand Prix.

  • znám prostředí soutěží i přípravy na představení, umím komunikovat s dětmi i být diskrétní a nerušit když je to třeba.

  • kromě nezbytných organizačních dovedností se s Vámi či umělci a sportovci domluvím plynule anglicky, francouzsky i rusky.

Neváhejte si projít nabídku mých služeb.

Níže se také dočtete, co o mě říkají klienti.

A

Spolupracuji s: 

Logo ZUŠ Žerotín Olomouc
Logo Baletní studio při Moravském divadle Olomouc
BS_Irina_Popova_logo_barevne.png
logo sk mg.png
Fotografování pro Balet Art Studio
Fotografická spolupráce Baletní škola Filiánek
Butterfly Ostrava - spolupráce aerial hoop
Spolupráce baletní škola Desiré
Proč fotit se mnou ?
Spolupracuji s ...

Publikace, ocenění

Publikace a ocenění

Reference

Reference

“Se spoluprací se Sylvou Křenkovou jsme maximálně spokojené. Velmi kladně hodnotíme fotografie, ale i komunikaci s fotografkou a především její přístup k dětem z našeho studia ”

Lenka Mohylová & Monika Frídlová, Baletní studio při Moravském divadle Olomouc

bottom of page